„Kdo nikdy nebyl dítětem nemůže se stát dospělým.“ Charles Spencer Chaplin
Po - Pá 6:15 h - 15:15 h
Tel.: 565 381 176 Email: info@ms-kojcice.cz
KONTAKT KONTAKT PROVOZNÍ DOBA PROVOZNÍ DOBA

Obec Kojčice se nachází asi 6 km od Pelhřimova. Naše mateřská škola byla postavena v roce 1981. Je to jednopatrová budova stojící na návsi, uprostřed obce, obklopena zahradou. V současné době jsme jednotřídní mateřská škola s kapacitou 35 míst pro děti 2,5 – 6 let s celodenním provozem. Chodí sem především děti z Kojčic, ale i z okolních obcí, v případě zájmu přijímáme i děti z Pelhřimova. Mateřská škola vstoupila do právní subjektivity 1. 1. 2003.

Vzhledem k tomu, že naši mateřskou školu navštěvuje menší počet dětí, můžeme se všem věnovat individuálně a tím adekvátně reagovat na jejich konkrétní potřeby. Jde nám o to, aby se zde všechny děti cítily dobře, měly tu svoje kamarády a samozřejmě i vlídný personál, který se jim po celou dobu věnuje. Pracujeme s heterogenní (smíšenou) skupinou dětí. Dítě má možnost v této skupině přirozeně prožít roli nejmladšího, prostředního i nejstaršího v kolektivu. Mladší děti pozorují starší při činnostech, jsou tím povzbuzovány a často se zajímají o věci, které by vzhledem k věku od nich nikdo neočekával. Starší děti předávají znalosti mladším dětem, pomáhají, učí se trpělivosti a ohleduplnosti.

V letech 2011 – 2013 prošla naše mateřská škola rekonstrukcí – byla vyměněna okna, rekonstrukcí prošla i zahrada, kde bylo zbudováno nové multifunkční hřiště, skluzavky, houpačky, pískoviště. Postupně došlo k rekonstrukci WC, umývárny, postupně se nakupují hračky i didaktické pomůcky.

O NÁS OMLOUVÁNÍ DĚTÍ Daggy design © 2017 Všechna práva vyhrazena. Daggy design © 2017 Všechna práva vyhrazena.
VÍCE INFORMACÍ NA FACEBOOKU
Vážení rodiče, nepřítomnost Vašich dětí oznamujte prosím telefonicky nejpozději v den nepřítomnosti dítěte do 8:00 hodin na telefonní číslo školy. Děkujeme

MŠ Kojčice